Tomáš Bohata se stal vítězem Bikeatlonu v Lidových sadech v Liberci.

Příjemné a tak trochu nečekaně slunečné počasí provázelo účastníky 8.ročníku MTB závodu Bikeatlon, který se konal v neděli 12.5. 2013 v Lidových sadech v Liberci.

V tomto nedělním závodě si 33  účastníků nejdříve vyzkoušelo 1 km dlouhou časovku do vrchu, po které následovala XC stíhačka.

Do XC okruhu startovali závodníci v intervalech, které si vyjeli v předešlé časovce.

O dramatické okamžiky a vzájemné souboje na trati nebyla nouze.

Hned od začátku si dvojice závodníků Tomáš Bohata a Vít Řehák vytvořila náskok, který se během závodu už pouze zvětšoval. V závěrečném finiši měl nakonec více síly Tomáš Bohata. V kategorii žen byla nejrychlejší Jana Skrbková z týmu MTB Masakr. Smůlu v závodě měla druhá v pořadí Elena Vaníčková, která po defektu zadního kola a jeho následné výměně ztratila první pozici. Její bojovnost byla velmi sympatická a tak při vyhlášení dostala cenu pro největšího bojovníka, v jejím případě samozřejmě bojovnici.

Vítězův náskok v cíli před druhým Vítem Řehákem činil pouze 2 sekundy.  Závodníci si trasu závodu pochvalovali. Jako tradičně byla ve sjezdu hodně technická a náročná. To ovšem vytvořilo velmi zajímavý závod s mnoha napínavými okamžiky.

Závodníci si pak mohli v cíli vychutnat pivo od vratislavického pivovaru Konrád, které bylo jako tradičně zadarmo! Borci nezklamali, vypili sud až do dna!

Budeme si přát, aby si všichni příští rok užili ještě více sluníčka.

Všem účastníkům ještě jednou moc děkujeme.